Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Pandeminin ülkemizde ortaya çıkışından bu yana geçen süreçte nitelikli eğitimden ödün vermeden ülke yükseköğretimine hizmet etmeye devam eden Atatürk Üniversitesi birçok alanda olduğu gibi “uzaktan eğitim” konusunda da adından söz ettiren kurumlar arasında olduğunu yapmış olduğu uygulamalarla göstermiştir. Öğrencilerimiz için erişilebilir bir eğitim ortamı sunabilmek için büyük gayret sarf edildi. Pandemi dönemi uzaktan eğitim sürecinde edinilen bu tecrübenin pandemi sonrası sürece aktarılarak elde edilen başarının sürdürülebilmesi için  tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bu kapsamda pandemi sonrası yeni dönem için paydaşlarla istişareler sonucunda uygulanabilecek eğitim modeline yönelik öneriler ortaya konmuştur.

Üniversitemizde 2021-2022 eğitim-öğretim yılında derslerin yürütülme şekillerine göre hazırlanan uzaktan eğitim yol haritası raporunda, “Tamamen Uzaktan Eğitim”, “Yüz Yüze Eğitim” ve “Harmanlanmış Eğitim” şeklinde üç farklı ders modelinin kullanılmasına yönelik uygulayıcılara “Derslerin Planlanması ve Yürütülmesi”, “Ders İçerik Yapısı” ve “Ölçme-Değerlendirme” boyutlarında uyulması gereken ilkeler ve öneriler sunulmuştur. Yeni döneme yön verme konusunda tüm öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerimizin bu yol haritasından faydalanarak üniversitemizin üstleneceği öncü rollere katkı sağlayacaklarına yürekten inanıyorum.

Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI
Atatürk Üniversitesi Rektörü

Tamamen Uzaktan Eğitim

Tamamen uzaktan eğitim ile yürütülecek derslerin yol haritası için tıklayınız.

Harmanlanmış Eğitim

Harmanlanmış eğitim ile yürütülecek derslerin yol haritası için tıklayınız.

Tamamen Yüz Yüze Eğitim

Tamamen yüz yüze eğitim ile yürütülecek derslerin yol haritası için tıklayınız.

Özet İnfografik

Yüz yüze - Uzaktan - Harmanlanmış - Hibrit Eğitim

Not: Tüm ders modellerinde ölçme ve değerlendirme uygulamalarının en az %60’ı yüz yüze sınav şeklinde yapılacaktır. Geri kalan %40’lık kısım yüz yüze sınav şeklinde yapılabileceği gibi sürece dayalı ölçme ve değerlendirme etkinliklerine dayalı olarak oluşturulabilir