Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

OBS Kullanımı

Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinin Üniversitemize kayıtları “Özel Öğrenci” statüsünde olmak üzere, Adıyaman Üniversitesinden alınan bilgilere bağlı olarak Üniversitemiz tarafından toplu olarak yapılmış olup, bu öğrenciler Üniversitemize bireysel olarak “Özel Öğrenci” kaydı yaptıramayacaklardır.

Üniversitemiz tarafından yapılacak olan toplu kayıt işleminde Adıyaman Üniversitenin 21.02.2023 tarihli Senato toplantısında kabul edilen ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ & ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ PROGRAM EŞLEŞTİRME TABLOSU esas alınacaktır.

Üniversitemize “Misafir Öğrenci” olarak kaydı yapılan öğrencilerimiz Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)’ne giriş yapabilmek için;

  • KULLANICI ADI” alanına T.C Kimlik numaralarını,
  • ŞİFRE” alanına T.C Kimlik numaralarının ilk 8 (sekiz) karakterini

yazmaları gerekmektedir.

Not: Daha önce Üniversitemizde (Atatürk Üniversitesi) yaz okulu, yatay geçiş, lisansüstü başvuru  gibi nedenlere bağlı olarak kaydı bulunan öğrenciler mevcut şifrelerini kullanmaya devam edeceklerdir.

DBS Kullanımı

DBS Canlı Ders Platformu Yardımcı Videolar

Alternatif Canlı Ders Platformları
(Tanıtıcı Videolar)

DBS'de Sınavlar

Sınav anında problem yaşamanız halinde aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Öncelikle yaşadığınız problemi dersin hocasına iletiniz. Hocanıza OBS ve DBS mesajlardan ulaşabileceğiniz gibi mail adresi ile de iletişime geçebilirsiniz.

2. Hocanız ile iletişime geçtikten sonra eğer probleminiz devam ederse Öğrenci Bilgi Sistemi sol menülerdeki “Yardım” başlığı altında bulunan “Talep Oluştur” yolunu izleyebilirsiniz. Rehber video: https://www.youtube.com/watch?v=ij7O3aYJgFg

3. Talebiniz destek personelleri tarafından cevaplandırılacaktır. Talebinizin cevabını görüntülemek için “OBS > Yardım > Talepleri Görüntüle” yolunu izleyebilirsiniz. Destek personeli tarafından verilen cevap doğrultusunda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular