Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Sık Sorulan Sorular

Kayıt dondurma işlemleri Adıyaman Üniversitesi tarafından değerlendirilip, karara bağlanacağı için bu taleplerin Adıyaman Üniversitesine yapılması gerekmektedir.

Erkek öğrencilerin askerlik işlemleri Adıyaman Üniversitesi tarafından yürütüleceği için bu taleplerin Adıyaman Üniversitesine yapılması gerekmektedir.

Üniversitemiz (Atatürk Üniversitesi) programlarında misafir öğrenci olarak eğitim alacak olan Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinin kayıtları, bahar döneminde (2, 4, 6 veya 8 inci yarıyıllarda) açılan  tüm dersleri görüp, kendileri için uygun olan derslere ders kaydı yapabilmeleri için ilgili programların son sınıflarına yapılmıştır.

Ders kaydınızı yaptıysanız başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ders kayıt onay işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Misafir öğrenci statüsünde Üniversitemizde (Atatürk Üniversitesi) eğitim gören öğrencileri ders kayıtları veya başka herhangi bir işlemleri için ücret ödemeyeceklerdir. Ancak bu öğrencileri ödemekle yükümlü oldukları ücretler (II. Öğretim, Uzaktan eğitim, Uluslararası öğrenciler ..vb) kayıtlı oldukları Üniversiteye (Adıyaman Üniversitesi) ödemeleri gerekmektedir.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılında Üniversitemizde (Atatürk Üniversitesi) kayıtlı olduğunuz programdaki derslerden almanız gereken toplam AKTS kadar alan ve içerik olarak yakın derslere ders kaydı yapabilirsiniz. Kayıt yaptığınız bu dersler Üniversitenizde (Adıyaman Üniversitesi) ders adı, ders içeriği, AKTS eş değerliği gibi kısıtlamalara bağlı olmaksızın, eksiksiz olarak kabul edilecek ve toplam AKTS yükünüzden düşülecektir.

Üniversitenizde (Adıyaman Üniversitesi) kayıtlı olduğunuz programda STAJ etkinliği varsa bu etkinliği bahar döneminden sonra Üniversitenizin planlamasına bağlı olarak yaz döneminde yapabilirsiniz. 

Pedagojik formasyon eğitimi alabilen programlardan birinde 4. (dördüncü) sınıf öğrencisi olarak kayıtlı iseniz bahar döneminde Üniversitemizde açılan bu derslere kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt yaptırabileceğiniz dersler içerisinde uygulamaya yönelik ders bulunmayacaktır. İlgili programların son sınıfında olmayan öğrenciler pedagojik formasyon programı derslerini alamayacaklardır.

Öğretmenlik Programında kayıtlı son sınıf öğrencisi iseniz, diğer derslerle birlikte uygulama dersi için kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Mezun öğrenci olarak Pedagojik Formasyon programına kayıtlı iseniz, diğer derslerle birlikte uygulama dersi için kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Öğretmenlik programlarının son sınıflarında olan öğrenciler ile mezuniyet sonrasında pedagoji formasyon programına kayıt yaptıran öğrencilerin yapacakları uygulama eğitimleri Üniversitemizde (Atatürk Üniversitesi) yüzyüze yapılacaktır. Konu ile ilgili olarak yapılacak planlama hakkında ilerleyen süreçte ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.